Her ne kadar hem erkekler için hem de kadınlar adına kalça eritme ve belli bir düzene sokma önemli olsa da, hiç şüphe yok ki bu durum kadınlar için daha büyük bir önem arz etmektedir. Bu yüzden özellikle de yaz gelmeden kalçalarda sıkılaşma durumunu geliştirmek için birçok değişik vücut hareketleri ile çalışma yapmak gerekir. Bunun için de vücut geliştirme spor salonlarındaki farklı aletler yardımcı olmaktadır.

Bir Alet Yetmez
Yani kalça bölgesindeki fazlalıkları atmak için bir spor aleti ile çalışmak yetmemektedir. Bunun için birden fazla alet ile çalışarak kalça kısmında yağlanma oranı azaltılabilir ve sıkılaşma mümkün hale gelebilir. Bilindiği üzere görselliğin yanı sıra vücut geliştirme aletleri ile futbol ya da basketbol gibi birçok kalça kasına gerekli olan spor aktiviteleri için de işe yaramaktadır. İlk olarak squat hareketi kalça erimesi için büyük bir önem taşımaktadır.

Hareket Kombinasyonları Gerekli
Bunun için omuz kısmına alınacak olan demir çubuğa özellikle de kadınlar için hafif bir ağırlık takılarak ve daha sonra da oturup kalkma hareketi ile sıkılaşma için önemli bir hareket gerçekleştirilebilir. Bu hareket genel olan vücut geliştirme için birçok erkeğin de her zaman uyguladığı bir yöntemdir. Bundan başka bacak açma hareketi ile kalça eritmek için bir hareket daha yapılabilir. Bunun için her iki ele de rahat kaldırılabilecek olan bir dumble alınır ve daha sonra da bir bacak geri atılarak oturup kalkma sureti ile kalça bölgelerinde sıkılaşma mümkün hale gelebilir. Elbette tüm bu vücut geliştirme hareketleri ise birçok değişik spor salonunda ve bu alanda uzman kişiler tarafından yapmak önemlidir.

Bir diğer hareket ise yine iki el ile dumble tutularak yapılacak olan bir kalça eritme hareketidir. Bu hareket çerçevesinde bu defa iki ayak düz bir şekle, yani hazır ol haline getirilir ve yavaş bir şekilde kollar aşağı doğru salınmış halde oturulup kaldırılır. Tüm bu hareketlerin her biri genel olarak iki ya da üç tekrar ile yapılmaktadır ve belli bir zaman içerisinde kalça bölgelerindeki fazlalıkların gidip sıkılaşma olduğu açık bir şekle görülmeye başlar.

Planlı ve Düzenli Çalışma Şart
Elbette bütün bu hareketler planlı bir şekilde yapılarak gerçekleştirilmelidir. Aksi takdirde peki bir işe yaramaz. Bir diğer hareket ise hem iki el ile dumble tutularak hem de step aleti ile tıpkı basamak inip çıkar gibi yapılan harekettir. Bu sayede vücut geliştirme spor salonları bünyesinde kalçalar belirli bir zaman içerisinde kalçaların sıkılaşması mümkün olabilmektedir.

Cevap Ver