Ödemişspor Kulübü Başkanı A.Mahmut Badem’in Utaş Uşakspor Maçı ile ilgili açıklaması

Ödemişspor Kulübü Başkanı A.Mahmut Badem, Utaş Uşakspor maçında yaşanan olaylarla ilgili sert açıklamalarda bulundu.  Başkan Mahmut Badem, şeref tribününde oturanların futbolculara saldırmasını ve sporcuların holigan şeklinde oyunculara tekme tokat girmesinin centilmenliğe yakışmadığını ve hukuki mücadelenin sonuna kadar sürdürüleceğini ifade etti.

Kulüp Başkanı A.Mahmut Badem; “Bölgesel Amatör lig 8. Grup 21 hafta maçında Utaş Uşakspor- Ödemişspor arasında futbol sahalarında görmek istemediğimiz olaylar yaşanmıştır. Öncelikle takımımıza ve takımımızı hiçbir zaman yalnız bırakmayan taraftarlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Basında ve sosyal medyada yer alan paylaşımlarda takımımız haksız yere suçlanmakta ve olayların sorumlusu olarak gösterilmektedir.  Fotoğraf karelerine yansıyan görüntülerle biz de soruyoruz.

Bölgesel Amatör Ligte statü gereği çok önemli bir maç olan bu karşılaşma başlarken şeref tribününde diğer yöneticilerle birlikte oturan İskender Doğan, olay anında sahaya inerek, futbolculara tekme tokat saldırmıştır. Fotoğraflar da net bir şekilde görülmektedir.  Bu davranış ne şeref tribününde oturan bir yöneticiye ne de bir taraftara yakışmamaktadır. Bu, tabiri caizse sadece futbol teröristlerine yakışan bir davranıştır.

Utaş Uşakspor Kulübü’nün lisanslı futbolcusu olduğu bilinen Serhat Çiçek adlı şahsın maç öncesi hakemlere verilen esame listesinde ismi yer almadığı, akreditasyon listesinde de adı bulunmadığı halde olay anında sahaya hangi sıfatla iniyor ve meslektaşı olan futbolcularımıza saldırıyor. Bu da fotoğraf karelerinde net bir şekilde görülmektedir. Ayrıca, Uşakspor taraftarı tel örgüler ve emniyet güçlerine rağmen saha içine atlıyor, futbolcumuzu darp ediyor. Sonra da elini kolunu sallayarak tekrar tribüne çıkıyor.  Bütün bunların sorumlusu Ödemişspor mudur?

Başkan Mahmut Badem, yaşanan olaylara hep misafir takım mı suçlu  diye bir hatırlatmada bulundu.  “Geçen yıl Kuşadası Gençlikspor Kulübüne, bu yıl önce Sökespor Kulübüne  sonra bize yapılan bu sportmenlik dışı olaylardan hepsinde de misafir takım mı suçlu? Futbol Müsabaka Talimatı ortadadır.

Sporda şiddetin önlenmesine yönelik tedbirleri almadığımız sürece, bu şiddet  katlanarak büyüyecek ve telafisi mümkün olmayacak sonuçların doğmasına sebebiyet verecektir. Bu sebeple son olmasını ümit ettiğimiz bu menfur olaya karşı gerek TFF yetkililerince gerekse de adli makamlarca en ağır yaptırımların uygulanacağına şüphemiz yoktur”  ifadelerinde bulundu