Manisa MNS Yayıncılık tarafından yayınlanmaya başlayan Türkiye’nin en genç spor gazetesi FotoSKOR, gazete bayilerinde yerini aldı.
Manisa Güne Bakış Gazetesi’nin ve FotoSKOR’un İmtiyaz Sahibi Mevlüt Çırakoğlu, Manisa’da sporun kalbinin FotoSKOR’da atacağını belirterek, gazetede futboldan basketbola, güreşten judoya sporla ilgili ne varsa yer alacağını söyledi. Çırakoğlu şöyle dedi:
“Manisaspor, Akhisar Büyükşehir Belediyespor, Manisa Büyükşehir Belediyespor başta olmak üzere ilimizi liglerde temsil eden spor kulüplerimizin maçları, antremanları, yöneticilerin açıklamaları ve yorumları, maçlarla ilgili Manisa’nın değerli yorumcularının görüşleri yine gazetemizin sayfalarında yer alacak. Bölgeler Amatör Lig’te top koşturan kulüplerimiz de FOTOSKOR’a her zaman konuk olacak. Bu kulüplerin yöneticileri, antrenörleri ve futbolcuları ile yaptığımız röportajlar, maçların değerlendirmeleri ve uzman görüşleri de FOTOSKOR’da bütün detaylarıyla yerini alacak. Gazeteniz FOTOSKOR Manisa Büyükşehir, Yunus Emre ve Şehzadeler belediyelerinin her türlü spor faaliyetini kapsayan altyapı eğitimlerine de geniş yer verecek. Altyapıdan yetişen gençlerin katıldıkları şampiyonaları yakından takip ederek, kazandıkları başarılarla birlikte gurur duyacağız. Tarafsızlık en önemli yayıncılık ilkemiz olacak. Elbette eleştireceğiz ama eleştirilerimiz de her zaman yapıcı olacak.”
FotoSKOR Salı gününden bu yana Soma hariç Manisa’nın bütün ilçelerindeki gazete bayilerinde yerini alıyor. Gazete ayrıca kahvehaneler başta olmak üzere abonelere de kuryeler aracılığı ile ulaştırılmaya başlandı.
Gazete’nin Yazı İşleri Müdürlüğü’nü Engin Yavuz yürütüyor. Kadroda Erhan Kasırga, Coşkun Kököz, Selim Özmen, Aybars Üstün, Ülkü ve Pınar Çırakoğlu yer alıyor.