Formda ve zinde olmak istiyorsanız detoks size aradığınızdan daha fazlasını sunuyor. Bir an önce dizginleri elinize alarak vücudunuzu yenilemeye ve zinde bir vücuda sahip olmaya başlayabilirsiniz. Vücudunuzda biriken zararlı toksinleri atmaya yarayan detoks farkında olmadan vücudunuzun uğradığı zararlı kalıntıları da vücuttan atmaya ve sağlıklı yaşam sürmeye yarıyor.

DETOKSA İHTİYACINIZ VAR MI?


Doğru sorular sorarak deotksa ihtiyaç duyup duymadığınızı belirleyebilirsiniz. Şehirde yaşayanlar, ofis ortamında çalışanlar, yoğun trafikte bulunanlar, cep telefonunu sık kullanılanlar, baz istasyonu civarında bulunanlar, sigara içenler düzenli ilaç kullananlar, alkol kullananlar, sedentar yaşam tarzı olanlar, her gün kafeinli içecekler içenler detoksun hedef kitlesidir. Siz de bu sorulardan birkaç sayıda birçoğuna evet diyorsanız sağlıklı yaşam için detoks yapmanız gerekmektedir.

GÜNE DETOKS İLE BAŞLAYIN


Zinde ve enerjik bir gün için sabah detoks yaparak güne başlamak önemlidir. Gülümseyerek başlayacağınız yeni güne ılık su içerek ve esneme hareketleri yaparak başlayın. 15 dakika ara sonrası duble bardak içine 2 tatlı kaşığı kadar ezilmiş keten tohumu ekleyip karıştırın ve için. Bu işlemden sonra da bir avuç çekirdekli üzüm yiyerek sabah detoksunu tamamlayın. Böylece zinde ve enerjik bir başlangıçla güne başlayacak gün boyu bu enerjiyi ve dinamizmi hissedecek; sağlıklı yaşam tercihine kavuşacaksınız.

ZARARLI TOKSİNLERİ BİTKİ ÇAYI İLE ATIN


Vücudunuzda yenileyecek ve canlandıracak bir diğer detoks yöntemi olan bitki çayları ile vücudunuzu canlandıracak ve sağlıklı yaşam sürebileceksiniz. Melisa, karahindiba, papatya, adaçayı, ısırgan, rezene ve ekinezya gibi bitki çayı türlerinden zevkinize göre tercih ettikten sonra limon ekleyerek tüketebilirsiniz. Gün boyu devam edebileceğiniz Bu uygulamalar 4-5 defa yapılarak uygulanabilir. Çaydan vazgeçmem diyenler için de tercih oluşturulan detoks yöntemlerinde poşet çayı sıcak su içerisinde bekletip beş saniye tuttuktan sonra çay poşetini yeni bardağa koyarak yeni bardakta oluşan sayı içmeniz daha az kafein almanızı sağlayacaktır. Bu yöntemle vücudunuzda daha az Kafein birikerek çay keyfi yaşayabilirsiniz.

DETOKS MU SPOR MU?


Birbirinden bağımsız olmayan spor ve yoga bir arada yürütülerek sinde ve dinç bir vücut için gereklidir. Detoks ile eş zamanlı olarak spor yapmak kas esnetilmesi, nefes açılması gibi olumlu etkilerle detoksun etkisi daha da etkin şekle gelecektir. Spor yaparak vücudun ciddi anlamda oksijene de doymasını sağlayarak detoksun etkisini artırabilirsiniz. Spor ve detoks birlikteliği yanında nefes terapisi de ruhsal ve bedensel yönden arınma sağlanıyor. Çok ağır sporlar yerine yürüme ve yüzme gibi sporlarla toksin alımı yapmadan dinlendirici relaks etkiye sahip sporlar sizi zinde tutacaktır.

Cevap Ver