Arsenal’in Türk Antrenörü Ege Üniversitesi’nde


*Metropolitan Üniversitesi’nde spor bilimi ve sporcu psikolojisi eğitimi alan Emre Aydemir, “Lisede iki kere okuldan atıldım ve herkes bana ‘Bu çocuktan bir şey olmaz’ gözüyle baktı. Özgüven sürekli törpülendi. Bu özgüven eksikliği ile bugüne kadar geldim. Bugün üniversiteli gençlerimize tavsiyem kapıları çalmaktan çekinmemeleri ve bizim her zaman güneş ışığımız olan kitapları okumalıdır” dedi.

Arsenal’de görev yapan Türk Antrenör Emre Aydemir Ege Üniversitesi’ne konuk oldu.
Ege Üniversitesi (EÜ) İletişim Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi tarafından “Başarı Psikolojisi” konulu konferans düzenlendi. Etkinliğe konuşmacı olarak Türk Antrenör Emre Aydemir katıldı.
Arsenal Spor Kulübünde yardımcı antrenörlük yapan, İngiltere Futbol Federasyonu Üyesi, ilk Türk spor bilim insanı Emre Aydemir tarafından Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde verilen konferansa; Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Hoşcoşkun, İletişim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Gaye Erel, Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Rana Varol, Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, akademisyenler, öğrenciler ve Altınordu Spor Kulübü sporcuları ve antrenörleri katıldı.
BU ÇOCUKTAN BİR ŞEY OLMAZ DEDİLER


İlk ve orta öğretimini Türkiye’de, liseyi İngiltere’de bitiren, daha sonra İngiltere Metropolitan Üniversitesi’nde spor bilimi ve sporcu psikolojisi eğitimi alan Emre Aydemir, başarısızlık psikolojisinin yenilmesi gerektiğini belirterek, “Lisede iki kere okuldan atıldım ve herkes bana ‘Bu çocuktan bir şey olmaz’ gözüyle baktı. Özgüven sürekli törpülendi. Bu özgüven eksikliği ile bugüne kadar geldim. İngiltere’ye gidene kadar bir tane kitap bile okumamıştım. Tek yaptığım şey evde play station, sokakta da futbol oynamaktı. Abim İstanbul Üniversitesi’nde okuyordu ben de bir gün merak edip onun sayesinde derse kaçak girdim ve o günden sonra bakış açım değişti. O zamanlar kimsenin ‘Bundan bir şey olmaz’ gözüyle baktığı ben, bir zamanlar kaçak girdiğim İstanbul Üniversitesi’nde iki gün önce konferans verdim. Bugün üniversiteli gençlerimize tavsiyem kapıları çalmaktan çekinmemeleri ve bizim her zaman güneş ışığımız olan kitapları okumalıdır” dedi.
Konferans sonunda Emre Aydemir’e plaket veren Rektör Prof. Dr. Hüseyin Hoşcoşkun Nisan ayında Aydemir’i yeniden Ege Üniversitesi’ne davet etti.

10 Yorumlar

 1. She had said it was a fantasy of hers and was going to
  try to convince me if she found someone what a
  little fibber lol . She put the glass on the dresser, and pushed
  my head back into the pillow, kissing me again and again, and pressing her breasts against my chest.

 2. About five minutes later, the red mist started forming into a body, with
  thin cute legs followed by flared waist. She fixed me with her eyes;
  they were deep green and serious.

Cevap Ver